//////
You are here: Home > Materiały naukowe > Nauka języka – czego nie robić?

Nauka języka – czego nie robić?

Nauka języka nigdy nie należała do najprostszych czynności. Nasz język ojczysty zapadł głęboko w nasze serce za lat dzieciństwa, dzięki czemu łatwo jest nam się nim posługiwać, mimo że należy do najtrudniejszych języków świata. Wydawałoby się więc, że z takim przygotowaniem w ojczystym kraju będzie nam łatwo uczyć się innych języków. Nie zawsze jest to jednak regułą.

Czego nie warto robić podczas nauki języka? Wiele osób rozpoczynających przygodę z inną mową, od razu zaczyna ‚wkuwać’ zasady gramatyczne. To oczywiście zrozumiałe, że chcemy mówić poprawnie. Niemniej jednak, wielu naukowców zajmujących się tą dziedziną nauki doszło do wniosku, że nauka języka powinna przebiegać w sposób bardziej naturalny. Co mają oni na myśli?

Zwróćmy uwagę na dzieci. Uczą się oni języków z łatwością, naturalnością i prostotą. Nie mają żadnego problemu z przyswajaniem językowych informacji. My oczywiście nie osiągniemy aż takiej skuteczności, nie mniej jednak możemy próbować wchłaniać obcy język w bardziej naturalny sposób – tak jak one.

Nauka języka przebiegająca w ten sposób będzie szybka i przyjemna!

Leave a Reply

error: Content is protected !!